27 Kasım 2011 Pazar

VentureBeat'te Türkiye Gururu

Dünyanın en saygın bloglarından VentureBeat, Türkiye'deki İnternet girişimleriyle ilgili iki tane makale yayınlamış bugün: Why Turkey is the Next Raging e-commerce Hotspot ve 20 Turkish Startups — hot and heavy on e-commerce, but light on marketing. Üstelik blogun kurucusu Matt Marshall bizzat kendisi yazmış makaleleri. TechCrunch gibi her gün onlarca yazı yayınlayan bir blog olmadığı için, VentureBeat'teki bu iki yazı Türkiye'nin artık İnternet sahnesinde ön saflarda olduğunu resmen müjdeliyor.

İlk yazısını, genel olarak Sina Afra'nın blogunda yazdığı The Turkish eCommerce – “The Return of the Ottoman will be Virtual” ve Why Turkey is Hot yazılarından ve kendi Türkiye gezisinde gözlemlediklerinden harmanlamış. Bu da Avrupa'da yetişip, İnternet dünyasında önemli yerlere gelmiş birisinin, Türkiye hakkında İngilizce olarak blog yazmasının ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. (Normalde Türklerin Türkçe yazması gerektiğini savunurum biliyorsunuz.)

Türkiye'de İnternet işleriyle uğraşanlar olarak geleceği çok parlak bir iş yapıyoruz. Hele ki, ikinci yazıda eksikliğinden dem vurulan, online pazarlama ile ilgilenenler...

0 comments:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

Son zamanlarda en çok okunan yazılar: